Gole samobójcze

Z bramką samobójczą mamy do czynienia wtedy gdy piłkarz oddaje strzał niecelny czyli taki po którym piłka nie może wpaść do bramki. Często piłkarz strzela w "kierunku bramki" jednak na powtórce widać że wyraźnie obok słupka nawet o kilka metrów. Piłka zmienia kierunek lotu z powodu wyciągniętej nogi lub innej części ciała i wpada do siatki.
Gole te mają jedną wspólną cechę, strzelec takiego gola jeśli jest taka możliwość za żadne skarby nie przyzna się do niego a ten który "strzelał" chętnie się pod nim podpisze.
Niestety możemy podziwiać wspaniale cieszącego się pseudo strzelca i bez zapisu wideo nic mu nie możemy zarzucić.
Tendencja wśród komentatorów i sprawozdawców w mediach jest taka że im bardziej znany piłkarz tym łatwiej przypisuje mu się taką bramkę. W tym sezonie już kilka goli przypisano niewłaściwym strzelcom.

A oto lista goli samobójczych tzw. problemowych:

- 1 kolejka Piast Gliwice - Górnik Zabrze. Po główce Zganiacza piłka odbija się od słupka (strzał niecelny) i od pleców bramkarza po czym wpada do bramki - klasyczny samobój

- 8 kolejka Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław. Po strzale Mili gdyby nie noga Pietrowskiego piłka nigdy by nie wpadła do bramki.

- 8 kolejka Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław. Kolejny strzał Mili i kolejny rykoszet o czym wspomina komentator, miejsce strzału Mili i pozycja obrońcy wyraźnie wskazują że piłka minęła by bramkę

- 9 kolejka GKS Bełchatów - Polonia Warszawa. Piłka po główce Teodorczyka odbija się od głowy Basty i wysokim lobem ląduje w bramce.

ZałącznikRozmiar
1 kolejka Legia Warszawa-Korona Kielce.avi3.63 MB
1 kolejka Piast Gliwice-Górnik Zabrze.avi4.46 MB
8 kolejka Lechia Gdańsk-Śląsk Wrocław.avi3.35 MB
8 kolejka Lechia Gdańsk-Śląsk Wrocław2.avi2.98 MB
9 kolejka GKS Bełchatów-Polonia Warszawa.avi2.5 MB
12 kolejka Polonia Warszawa-Górnik Zabrze.avi3.32 MB
15 kolejka Ruch Chorzów-Jagiellonia.avi2.16 MB
15 kolejka Polonia Warszawa-Pogoń Szczecin.avi2.68 MB

Valid XHTML 1.0 Strict